FAQ

Rejestracja

Posiadasz już profil, zaloguj się

Zarejestruj nowy profil

Komunikaty

Strona znajduje się w archiwum.

15.12.2016

Komunikat Mazowieckiego Wojewódzkiego Inspektora Ochrony Środowiska z dnia 15.12.2016 r. w sprawie prognozowanych wysokich stężeń zanieczyszczeń powietrza w woj. mazowieckim

WIOŚ w Warszawie prognozuje pogorszenie jakości powietrza w dniu 15 grudnia 2016 r. w godzinach popołudniowych nie tylko w Warszawie, ale również w innych częściach województwa. Przed godziną 15:00 prognozowana jest dobra jakość powietrza.

Poniżej prezentowana jest mapa z prognozowanymi najwyższymi stężeniami jednogodzinnymi w dniu 15 grudnia 2016 r. (mapa do pobrania poniżej)

Zauważyć należy, że nie jest prognozowane przekroczenie poziomów alarmowych lub informowania, które zostały ustalone ze względu na możliwość wystąpienia negatywnych skutków zdrowotnych w wyniku krótkiego narażenia - stąd nie są wydawane stosowne komunikaty.

Wprowadzony przez Prezydenta m.st. Warszawy dzień darmowej komunikacji jest inicjatywą własną samorządu.

Jakość powietrza zarówno w Warszawie, jak i innych częściach województwa, nie jest „rekordowo zła” jak donoszą niektóre media.

Bieżące śledzenie zarówno prognoz jak również wyników pomiarów jest możliwe poprzez stronę WIOŚ (http://sojp.wios.warszawa.pl) oraz portal Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska (http://powietrze.gios.gov.pl) i aplikację na smartfony „Jakość powietrza w Polsce” (dostępne dla użytkowników Apple w iTunes i użytkowników Android w Google Play).

  • mapa z prognoza jakosci powietrza w dniu 15.12.2016 r.
    mapa z prognoza jakosci powietrza w dniu 15.12.2016 r.
Bookmark and Share
Data publikacji : 15.12.2016

Data modyfikacji : 15.12.2016 Rejestr zmian
Liczba wizyt: 5756
Opublikowane przez Ewa Pacholska